Get Adobe Flash player

Увійти на сайт

Наш факультет

Наш університет

Керамічний щит

Главная

Горідько Микола Якович

 

Народився 1січня 1938 року в с. Мліїв Городищенського району Черкаської області, помер 2001 року, похований на Київському цвинтарі “Берківці”. Кандидат фізико-математичних наук. 1960 р. закінчив фізичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка і з того ж року почав працювати асистентом кафедри фізики металів. Обіймав послідовно посади старшого викладача і доцента. В 1972 році йому присуджено науковий ступінь кандидата наук, а в 1976 році звання доцента. Розробив і прочитав курси фізичного матеріалознавства та методики викладання фізики, створив навчальний практикум.
         На протязі майже 20 років незмінний вчений секретар кафедри фізики металів, з 1991 року – замісник декана фізичного факультету з учбово-методичної роботи. Видав 2 методичних посібники, автор близько 100 наукових та науково-методичних праць, 5 його розробок захищені авторськими свідоцтвами.
         Його наукові інтереси стосувалися вивчення структурної досконалості матеріалів. Ним детально вивчено вплив освітлення на механічні характеристики напівпровідникових кристалів (так званий фотомеханічний ефект), експериментально визначена його фізична природа.
         Брав активну участь в громадському житті факультету і університету. Нагороджений медалями: ”В память 1500-летия Киева”, “Ветеран труда” та знаком “Знак пошани” Київського міського Голови, багатьма грамотами різних рівнів.